איך מתחילים לשמור שבת? מדריך מקוצר למתחזקים

הרבה מאוד ישראלים, יהודים, בוחרים עם השנים להתקרב אל הדת. חלקם עושים את זה באופן מלא, אחרים את זה באופן חלקי, כלומר, הם שומרים שבת, שומרים כשרות, גם אם הם לא מניחים סממנים חיצוניים שמלמדים על כך שהם חזרו בתשובה, הרי שמעשיהם מלמדים על כך. לשם כך, הם צריכים לדעת איך לשמור שבת, מה בדיוק נדרש.

כיצד שומרים שבת?

כידוע, שמירת שבת עומדת כאחד הבסיסים העיקריים והחשובים ביותר ביהדות. לכן, הרבה פעמים כשרוצים לחזור בתשובה או להתקרב אל הדת, הרי ששמירת שבת זה המבחן הגדול שעומד בפני אותם אנשים, לכן גם הרבה פעמים אנשים מבחוץ בוחנים אחרים, האם הם שומרים שבת כהלכה, בשביל לדעת האם הם באמת חזרו בתשובה בצורה אמיתית. אם גם אתם רוצים להתחזק מבחינה דתית, אז עקבו אחרי זמני כניסת השבת.

ברגע שנכנסת השבת, יש לחדול מכל פעילות רגילה, פעילות שמוכרת ביום יום, ויש לנוח ולהתפלל. זה אומר בין היתר, שאסור להדליק חשמל, אסור להדליק טלוויזיה, מחשב, רדיו או כל מכשיר אחר, אסור לבשל (יש להשתמש בפלטת שבת) ולמעשה יש לחדול מכל פעילות, שנחשבת לפעילות חול, כלומר, פעילות רגילה סטנדרטית, כזו שאנחנו נוהגים לבצע ביום יום. מן הסתם, אסור לעבוד, אסור לקנות דברים, אסור לעשן ואסור גם לבצע פעילות ספורטיבית.

ביום שבת, גם אסור לריב, אסור להתווכח, ובוודאי שאסור לריב עם בני משפחה על כך ששומרים שבת והם לא. שכן המחיר לא שווה את זה, מה עוד שזאת לא המטרה של השבת. המטרה היא להכיר ולהוקיר את מה שיש לכם, לכבד אנשים אחרים ואת הרצונות שלהן.

מתחילים לאט, ובהדרגה

מבקשים לשמור שבת? ובכן מוטב שתעשו זאת לאט, צעד אחר צעד. אין צורך למהר ולעשות את הדברים בצורה קיצונית ולא פחות חשוב, לא מענישים את עצמנו אם בטעות עשינו משהו לא נכון. אנחנו יכולים לטעות, עם הזמן נלמד איך לעשות את הדברים בצורה הנכונה ובזמן הנכון, כפי שאנחנו אמורים לעשות על פי ההלכה, על פי המסורת.

שיעורי ריקוד

יש הרבה אנשים שמחפשים לעשות דברים משמעותיים, דברים שעושים טוב לעצמם, למצוא את הפנאי ואת הזמן להקדיש עובר דברים שהם אוהבים. במציאות של היום, כשיום

קרא עוד »

צילום בר מצווה

הילד מתקדם במהירות לעבר גיל 13? זה הזמן להתכונן ולהכין לו את האירוע הכי נוצץ שיש. אחרי שחשבתם על מקום לאירוע, הגיע הרגע להתכונן ולבחור

קרא עוד »