פוטותרפיה – לימודים ולמי זה מיועד?

בעידן הטכנולוגי שאנו חיים בו כיום אין פלא שמרבית האנשים בעולם הם ויזואליים. אנשים ויזואליים רואים את העולם דרך העיניים ובהתאם לכך מייחסים לו חשיבות, רגשות, דעות וכל דבר אחר. הדימויים הוויזואליים נמצאים בכל פינה שאנו חיים בה, החל משלטי חוצות, דרך פרסומות בטלוויזיה, אמצעי תקשורת כאלה ואחרים, מוזיאונים ואומנות, סרטים בקולנוע ובכל מקום למעשה. פוטותרפיה עוזרת לאנשי מקצוע בתחומים שונים לטפל, לחנך ולהעביר מסרים באמצעות צילום, תמונות ווידיאו.

מהי פוטותרפיה?

הצילום מאפשר לנו לשבור מוסכמויות, להעביר מסרים, לייצר מחאות, לעורר את היצירתיות, לעורר תגובות ורגשות אצל אנשים אחרים ולמעשה מאפשרים לנו לבטא את עצמנו או את מה שאנו רוצים להעביר דרך תמונות ווידיאו. כאשר לכל אדם יש זווית ראייה שונה לגבי נושאים מסוימים ולגבי החיים בכלל, אנו נותנים במה לאותה זווית ראייה מיוחדת לעבור דרך העדשה ולהחליט מתי ללחוץ על הצילום. גם לאחר הצילום אני מחליטים כיצד לערוך את התמונה/הסרטון, אילו פילטרים לשים לב, מה לחתוך ומה להשאיר וכו'.

למי מיועדים לימודי פוטותרפיה וכיצד הם יכולים לתרום להם?

פוטותרפיה מיועדת למעשה למטפלים בתחומים שונים, מחנכים, מורים, מרצים, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, מנחים ואפילו הורים. כל אחד המעוניין להרחיב את הידע המקצועי שלו ולקבל כלים נוספים לאבחון, טיפול וחינוך של אנשים אחרים, בכל גיל ומכל מגדר. הלימודים כוללים את לימוד יסודות הצילום והכרת הכלים השונים לצילום מקצועי ואיכותי, כך שתוכלו לבצע את עבודת הצילום בעצמכם, לרכוש את הציוד המתאים לכם ולהבין היטב כיצד אתם רוצים שהתמונה תיראה כדי לשקף את המסרים שלכם דרכה. מדובר בכלי עוצמתי במיוחד בעולם התקשורת החזותית ועל כן משמשת אנשי מקצוע רבים וכן הורים המעוניינים לשפר את החינוך הניתן לילדיהם בעזרת אמצעים ויזואליים.

תנאי קבלה ושעות הלימודים:

תכנית הלימודים מחולקת ל2 סמסטרים ושנת לימוד אחת. ישנו מפגש אחד לשבועיים וסך הכול 285 שעות לימודיות. הלימודים נערכים במוזיאון ארץ ישראל בתל אביב. תנאי הקבלה הם אנשים המגיעים מהרקע של טיפול, אומנות או חינוך בדרך כלל אולם ישנם מקרים חריגים המקבלים אישור להצטרף לקורס לאחר ראיון אישי שהוא תנאי הכרחי בכל מקרה לכניסה לקורס. הלימודים מוכרים על ידי היחידה ללימודי חוץ של מכללת תל חי.

שיעורי ריקוד

יש הרבה אנשים שמחפשים לעשות דברים משמעותיים, דברים שעושים טוב לעצמם, למצוא את הפנאי ואת הזמן להקדיש עובר דברים שהם אוהבים. במציאות של היום, כשיום

קרא עוד »

צילום בר מצווה

הילד מתקדם במהירות לעבר גיל 13? זה הזמן להתכונן ולהכין לו את האירוע הכי נוצץ שיש. אחרי שחשבתם על מקום לאירוע, הגיע הרגע להתכונן ולבחור

קרא עוד »