האם דיו תואם אכן טוב כמו המקורי?

בעת קניית מדפסת חדשה חשוב לדעת כי כמו בהרבה מכשירי חשמל, גם במדפסת קיים חומר מתכלה הלוא הוא הדיו. הדיו הוא בעצם הצבע שמופיע על גבי המסמכים והדפים המודפסים. ככל שמשתמשים יותר במדפסת כך הדיו מתכלה יותר מהר ויש צורך לרכוש דיו hp חדש. ראשי הדיו המקוריים התואמים לכל מדפסת הם בדרך כלל מיוצרים על ידי החברה שמשווקת את המכשיר. בעידן החדש, שבו לכל מוצר יש חיקוי, גם לראשי דיו למדפסת יש חיקויים. חלקם טובים יותר וחלקם פחות, אבל כמו בכל מוצר – אין כמו המקור!

עלות דיו למדפסת

כאשר רוכשים מדפסת חדשה להדפיס את התמונות שצילמנו בטיול האחרון ניתן לא פעם ליפול בפח "המדפסת הזולה – יקרה". נסביר למה הכוונה, ככל שעוברות השנים יוצאות לשוק מדפסות בדגמים חדשניים יותר אשר מוצעות לציבור במחיר זול יותר אבל ככל שהמדפסת חדשה יותר וזולה יותר כך מחיר הדיו הוא גבוה יותר ועלות האחזקה של המדפסת יקרה יותר. דגמי המדפסות החדשים הם מפתים וזולים הכול כדי למשוך כמה שיותר אנשים ליפול בפח האסטרטגי של היצרנים ולרכוש אותם.

לפני שנדבר על סוגי הדיו הקיימים, קבלו טיפ קטן – הישארו עם המדפסת הישנה שלכם ככל שתוכלו. היא יותר חסכונית וגם אמינה יותר מהמדפסות החדשות המוצעות בשוק.

דיו תואם למקור

דיו למדפסת לייזר סמסונג למשל, הדיו המקורי הוא ללא ספק הדיו האופציונאלי עבור המדפסת שלכם הוא יפחית את כמות התקלות ואף יכול למנוע אותם לגמרי. עם זאת ברור למדי כי הדיו המקורי הוא יקר יותר מהדיו התואם המוצע בשוק ולכן ישנם אנשים רבים אשר מעדיפים לרכוש עבור המדפסת שלהם דיו תואם. דיו תואם הוא דיו אשר דומה בתכונותיו לדיו המקורי של המדפסת אך מיוצר על ידי חברה אחרת וכמובן אינו איכותי כמו הדיו המקורי.

לא פעם כאשר מתלבטים אם לקנות ראש דיו מקורי או ראש דיו תואם, עולה החשש האם זה לא יהרוס את המדפסת. אז אפשר להירגע, במרבית המדפסות לא ייגרם כל נזק גם כאשר משתמשים בדיו תואם אשר אינו מיוצר על ידי היצרן של המדפסת.

שיעורי ריקוד

יש הרבה אנשים שמחפשים לעשות דברים משמעותיים, דברים שעושים טוב לעצמם, למצוא את הפנאי ואת הזמן להקדיש עובר דברים שהם אוהבים. במציאות של היום, כשיום

קרא עוד »

צילום בר מצווה

הילד מתקדם במהירות לעבר גיל 13? זה הזמן להתכונן ולהכין לו את האירוע הכי נוצץ שיש. אחרי שחשבתם על מקום לאירוע, הגיע הרגע להתכונן ולבחור

קרא עוד »