עיצוב ספרים – הסוד לעיצוב ספר מצליח

עיצוב של ספר הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר כיוון שהוא הדבר הראשון אשר רואה לקוח פוטנציאלי כשהוא מגיע לחנות הספרים ורואה היצע נרחב מאד של ספרים.

בחירה של ספר לקנייה 

על המדפים בחנויות הספרים מוצעים לקהל הרחב הרבה מאד ספרים חדשים וותיקים מטעם הוצאות ספרים ישראליות שונות. בשלב הראשון בוחן הקורא את נראותם של הספרים, את צבעי העטיפה ואת הנראות הכללית שלהם. על פי הנתונים הללו כל אדם בוחן את שורת הספרים ובוחר לשלוף את אחד מהם כדי לראות את מלוא העטיפה, את הציור, התמונה או האיור שמופיעים עליה.

לאחר מכן הוא מסתכל על עיצוב ספרים, אם הציור מדבר אליו, הגוונים, המסר מאחורי האיור או הדמות שמצולמת בחלק החיצוני של העטיפה.

בשלב השני הוא קורא מה כתוב על הצד האחורי של העטיפה, על מה מדבר הספר, באיזו סוג של סיפורת מדובר, דרמה, מתח, מדע בדיוני, רומן ועוד. לעיתים הדברים מעניינים אותו, הספר נראה מרתק ומסקרן ולכן הוא קונה אותו

בחירה מתוך מבחר עצום של ספרים בחנות הספרים

לפעמים המסר שמופיע בגב העטיפה לא נראה לו ולכן הוא ניגש שוב למדף הספרים ומחפש שוב ספר עם עטיפה ייחודית ויוצאת דופן, אשר משליכה על כך שמדובר בספר מעניין במיוחד. גם בפעם הזו הוא בוחן את העטיפה על כל רבדיה, מתעמק בכוונותיו של המאייר או הגרפיקאי ורק לאחר מכן קורא את התקציר.

המפגש הראשון של הקורא 

הקורא רואה מזווית העין ספר שעטיפתו נראית לו ולכן הוא מביט בספר זה ושוקל לרכוש אותו. המפגש הראשון הוא קריטי ולכן קיימת חשיבות כה רבה של עיצוב ספרים / עימוד לספרים מושך כדי לסחוף את הלקוח לספר זה.

שיעורי ריקוד

יש הרבה אנשים שמחפשים לעשות דברים משמעותיים, דברים שעושים טוב לעצמם, למצוא את הפנאי ואת הזמן להקדיש עובר דברים שהם אוהבים. במציאות של היום, כשיום

קרא עוד »

צילום בר מצווה

הילד מתקדם במהירות לעבר גיל 13? זה הזמן להתכונן ולהכין לו את האירוע הכי נוצץ שיש. אחרי שחשבתם על מקום לאירוע, הגיע הרגע להתכונן ולבחור

קרא עוד »