גובה שכר מינימום מותאם, למה הכוונה?

גובה שכר מינימום מותאם הוא שכר עבודה של עובדים בעלי מוגבלויות שונות אשר אינם מסוגלים לעבוד עבודה במשרה מלאה. לכן הוא מחושב באופן יחסי לשכר המינימום אשר אושר במשק בסך 5.300 ₪ בחלוקה ל 182 שעות עבודה חודשיות. 

משרד התמ"ת הכין טבלאות מפורטות של אופן החישוב של מספר השעות בהתאם לשכר זה ועל המעביד לנהוג על פי טבלה זו.

מעסיק אשר אינו מבצע את התשלומים לעובדים על פי הקריטריונים שנקבעו עובר עבירה פלילית על כל המשתמע מכך.

אכיפת חוק דיני עבודה לשכר מינימום מותאם 

עובדים מוגבלים אשר נגרם להם עוול והם לא קיבלו את מלוא השכר המגיע להם על פי התחשיבים יכולים לפנות למעסיק דרך עורך דין כדי לקבל את הפרש השכר, או לחילופין לפנות לבית הדין לדיני עבודה.

עידוד מוגבלים לעבוד 

המדינה מעודדת אנשים מוגבלים לצאת לעבודה כך שיהיו חיוניים, שיהיה להם בשביל מה לקום בבוקר שייהנו מהעבודה ומהאווירה במקום העבודה. הדבר תורם להם רבות מבחינה מורלית, הם מרגישים חלק מהחברה ולכן יש לכך ערך מוסף משמעותי מאד לחייהם.

אנשים מוגבלים אשר מסוגלים לעבוד אך אינם עובדים, נמצאים רוב שעות היום בבית ואינם עושים הרבה, כך ששגרת יומם היא משעממת וחסרת משמעות.

עבודה עבור מוגבלים 

המוגבלים מקבלים שכר מינימום מותאם על פי הטבלאות ובהתאם לכמות שעות העבודה שעבדו בפועל. בחישוב גס, מדובר בשכר נמוך יחסית לעובדים אחרים במשק ולכן קיימת הקפדה רבה לכך שהעובדים הללו יקבלו את השכר המגיע להם על פי חוק ושהמעסיקים לא יזלזלו בהם עקב המוגבלות שלהם. 

שכר מינימום מותאם משתנה מעת לעת על פי קביעת משרדי הממשלה אם יש שינוי בגובה שכר המינימום, בחישוב שעות העבודה, בתכנון התחשיב על פי מספר השבועות והחודשים וסיבות אחרות. 

המעסיקים מקבלים את מלוא המידע על כך והם אמורים לבצע את כל השינויים המתבקשים מכך ולא להמשיך ולשלם על פי ההנחיות הקודמות, כיוון שבדרך זו השכר יהיה מופחת ודבר זה הוא עבירה פלילית לכל דבר. 

.Alljobs  לוח הדרושים של ישראל

שיעורי ריקוד

יש הרבה אנשים שמחפשים לעשות דברים משמעותיים, דברים שעושים טוב לעצמם, למצוא את הפנאי ואת הזמן להקדיש עובר דברים שהם אוהבים. במציאות של היום, כשיום

קרא עוד »

צילום בר מצווה

הילד מתקדם במהירות לעבר גיל 13? זה הזמן להתכונן ולהכין לו את האירוע הכי נוצץ שיש. אחרי שחשבתם על מקום לאירוע, הגיע הרגע להתכונן ולבחור

קרא עוד »